Fiziksel Güvenliğin Sağlanması

Kritik odalara ait fiziksel güvenlik koşullarının izlenmesi oldukça önemlidir. Bu alanların kameralar vasıtasıyla izlenmesi ile ilgili genellikle güvenlik firmaları rol alsa da herhangi bir olumsuz durum veya kesinti olması halinde teknik yetkililerde konu ile ilgili doğrudan muhatap olmaktadır. Bu çözüm ile ortam koşullarınızı izleyerek istenmeyen durumlarda bilgilendirme alabildiğiniz gibi geçmişe yönelik raporları da kolay ve anlaşılır bir şekilde sizlere sunuyoruz.

Oda Kapıları için Geçiş Kontrol Sistemi

Personel devam takip gerektirmeyen bu odaların kapılarına yerleştirmiş olduğumuz, kolay kuruluma sahip ince ergonomik tasarımlı Biyometrik yetkilendirme (kart/şifre/parmak izi/ yüz algılama)cihazları ile oda yetkilendirmesini yönetiyoruz. Sensaway Yönetim yazılımı ile beraber aşağıdaki özelliklere sahip olabilirsiniz:

  • Her oda için ayrı ayrı yetki tanımlama,
  • Kullanıcı operasyonları (taşıma,silme,ekleme)
  • Belirlediğiniz zaman aralıklarında kişi ve giriş şeklini belirten detaylı rapor,
  • Mesai saatleri içi/dışı şeklinde de ayarlama yapabileceğiniz bildirim mailleri,

Bu sistem sayesinde artık yetkisi olmayan kimseye anahtar, kart, şifre vermenize gerek kalmadığı gibi gerektiği durumlarda Sensaway Web veya Mobil platform üzerinden yetki dahilinde uzaktan kapıyı açabilirsiniz.

Detaylı İncele

IP Kamera ile Hareket Denetimi

Kurumlarda genellikle kritik öneme sahip odalarda IP kamera ve Kayıt Sistemi bulunmasına karşın, bu alanlarla ilgili yetkili kişiler kamera kayıt cihazından giriş yaparak ilgili zaman aralığına geri sararak saatlerce videoyu izlemek yerine oluşan hareketleri resim olarak almayı tercih etmektedirler.
Bu çözümümüz ile kritik alanlara konumlandırdığımız IP Kameraları Sensaway yönetim yazılımı ile rahatlıkla takip edebilirsiniz. Sürekli kayıt yapmak yerine hareket olduğu zaman bunu ilgililere mail ile resim olarak gönderebildiği gibi bir saniye aralıklarla çektiği resimleri sunucu üzerinde depolamaktadır. Ayrıca dilediğiniz zaman Sensaway Web veya Mobil uygulama üzerinden algılanmış hareketleri inceleyebilirsiniz.
Eğer kurumunuzun görüntüleri 7/24 kaydetmesi konusunda bir hassasiyeti varsa hem yazılımımız algılanmış hareketleri gönderirken diğer yandan da sizin belirlediğiniz bir NVR’a sürekli olarak kayıt yapabilmektedir.

Detaylı İncele

Kabinet Erişim Güvenlik Sistemi

Gün geçtikçe önemi giderek artan güvenlik ve veri mahremiyeti sebebiyle verilerin saklandığı sistem odası / veri merkezindeki kabinlerin ayrı olarak yetkilendirilmesi oldukça önem arz etmektedir. Oda kapısına koymuş olduğunuz bir yetkilendirme çözümü ne yazık ki güvenliği yeterli seviyede tutmanızı sağlamamaktadır. Zira veri merkezi gibi 7/24 çalışma esasına dayanan bu odaların ziyaretçileri oldukça fazladır; bakım firmaları, günlük operasyonu yapan yetkililer, fiziksel kurulum yapan ekipler, arızalara müdahalede bulunan birimler vb.
CL Serisine ait bu çözüm sayesinde önem seviyesi yüksek olan kabinlerin güvenliğini odanın yetkilendirmesinden ayırarak sizin bilginiz ve yetkiniz olmadan ulaşılmaz olmasını sağlamış oluyoruz. Çözümlerimiz içerisinde kabin bazlı yetkilendirme olabildiği gibi kapı bazlı yetkilendirme de bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz yetkilendirme yöntemi (kart / şifre) ile Sensaway merkezi yönetim yazılımı üzerinden tüm lokasyonlarınızdaki kabin kapılarının durumlarını anlık olarak izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Sensaway yönetim yazılımı ile birlikte çözümümüzün size sunduğu avantajlar aşağıdaki gibidir;

  • Tek ekran üzerinden tüm kabinlerinizin kapı açık/kapalı, kilit kol pozisyonu gibi durumlarını anlık olarak izleyebilirsiniz.
  • Kabin veya kabin kapısı bazlı yetkilendirme yapabilir ve bu yetkileri başka kabinlere taşıyabilirsiniz.
  • Belirlediğiniz zaman aralıklarında hangi kabini kim açmış ne kadar süre açmış gibi detayları görebileceğiniz raporlar alabilirsiniz.
  • Kabinlerin kapısı açıldığından kim tarafından açıldığını içeren bildirimler alabilirsiniz.
  • Kabin kapısı kilitliyken kapını açılması gibi olağan dışı durumlarda alarm bildirimleri alabilirsiniz.
  • Elektriğin kesilmesi gibi acil durumlarda ise kilidi anahtarla manuel olarak açabilirsiniz.

Geçiş Kontrol sistemimizde olduğu gibi burada da kabinlere erişim için ziyaretçilere şifre veya kart vermenize gerek bulunmamakta olup Sensaway Web ve Mobil uygulama üzerinden kabin kapısını açabilirsiniz.

Detaylı İncele